Aktualita

Máte rádi kočky? Opravdu?

Máte rádi svého kocoura tak, že mu chcete dopřát ( a dopřát mu i viru kočičího HIV) a nenecháte ho kastrovat? Koťata vám sice nepřinese, ale vaše krutost je v bolestech zabíjí. Jen vy to nevidíte.

Opravdu si stále myslíte, že svojí kočce pomůžete tím, že ji nebudete kastrovat?

Že je krásné, když bude mít ročně klidně dvakrát roztomilá koťátka?

Že je proti přírodě, kdyby Mourek nebo Ouško, kteří jsou přece většinu času na zahradě, přišli o možnost ta roztomilá koťátka vyrábět?

Že kočky kastrací přichází o své lovecké instinkty?

Často ta roztomilá koťátka končí v přeplněných útulcích, ale to jsou jen ta nejšťastnější. Ta, kterým jsme dnes museli pomoci od utrpení a nechat je odejít, jsou důsledkem rozhodnutí lidí, kteří své kočky a kocoury nekastrují. Vůbec se nemusela narodit a těch několik málo dní na světě strávit v bolestech. Několikadenní koťata, nalezena na skládce, zaživa požíraly larvy much, rozsah jejich zranění byl nevratný a neléčitelný. Fotografie, které to dokazují si můžete prohlédnout sami.

Ať už nekastrujete proto, že je to proti přírodě, nebo máte pocit, že kočka má mít, a nebo musí mít koťata jednou za život, prohlédněte si záběry velmi důkladně. Máte přece rádi kočky, že?

Pokud máte pocit, že je kastrace drahá, kontaktujte nás, můžeme společně vyřešit pokrytí nákladů kastrace za pomoci některého z kastračních programů nebo za pomoci vaší obce.

Péče o vaše zvíře nekončí tím, že jej nakrmíte, je to zodpovědnost za živou bytost a kvalitu jejího života. I za její potomky. Nebuďte proto krutí a kastrujte.

Pokud stále máte pocit, že je kastrace drahá, představte si 2x ročně 5 koťat, dohromady 20 koťat od vašich dvou kočiček, nekastrovaných kočiček. Což také znamená 20x vakcinace, kterou by měla podstoupit každá kočka s přístupem ven. Při představě, že 20 koťátek bude mít zdravotní problém, budete jen nečinně přihlížet? Vždyť kočka má osm životů…

Těm zodpovědným, kteří kočky kastrují a jejich osud jim není lhostejný, a těm, kteří se ujmou nalezeného koťátka třeba zrovna od vaší kočky, děkujeme. A zároveň je prosíme, aby o kastracích i dále mluvili.

Na závěr bychom rádi požádali ty, kterým se nechtěná koťata narodí, aby se v nekomfortní situaci zachovali s rozvahou. Usmrcením nechtěných koťat (přímo nebo podobně krutým způsobem) se dopouštějí trestného činu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *